web design: web design

kodulehe valmistamine

: Kodulehe valmistamine
OSTUKORV
Teil on 0 tooted ostukorvis
Minu ostukorv


MaksevõimalusedRoli.eeX30X30 Uudised


Neli võitu ja kümme poodium kohta Eesti kardisõitjale Soomes!
18-19 Juunil toimus Honkajokis Pesämäki kardirajal X30 Challenge Finland teine etapp. Eesti kardisõitjad oli väga edukad seekord.
Eestlased osalesid neljas kardiklassis: KF6 Junior,KF6,X30 Junior ja X30 Senior.Klassis KF6 Junior absoluutne liider rajal oli Jan Kalmet(Liqui-Moly Roli Team), kes võitis sõidu mõlemal päeval. Rimmo Kadapik(Aix Racing) oli mõlemal päeval teine ja Jana Erika Ralman(Liqui-Moly Roli Team)mõlemad võistluspäevad finiseeris kolmandal positsioonil. Ehk siis mõlemal võistluspäeval oli terve poodium eestlaste oma! Punktide arvestuses on nüüd Jan Kalmet kindel X30 Challenge Finland sarja liider! Ken Oskar Algre(Aix Racing) katkestas laupäeval ja oli viieteistkümnes pühapäeval.
Klassis KF6 esimesel võistluspäeval sai teise koha poodiumil Robin Särgi.Kahjuks pühapäevasel võstlusel Robin(Gear Racing) katkestas.
Klassis X30 Junior oli Siim Leedma(Aix Racing) kolmas laupäeval ja võttis võidu ilusa möödasõiduga viimastel ringil pühapäevasel finaalsõidus!
Klassis X30 Senior oli pühapäevane võitja Kaspar Korjus(Aix Racing)! Laupäeval Kaspar finiseeris kuuendal positsioonil. Greegor Jets(Vihut Team) oli kuueteistkümnes laupäeval ja kahekümnes pühapäeval.
Tuleb mainida, et Soomes oli nagu alati huvitav võistlus ja tugev konkurents. Kokku kõigis klassis oli 86 osalejat. Selle huvitava võistluse eest tuleb öelda Suur tänu korraldajale, kiiretele kardisõitjatele ja väga töökindale ja väga võrdsele omavahel IAME X30 klassi mootorile!
Foto:X30 Challenge Finland

Lisainfo ja tulemused:
www.X30.fi

 

 

 

 

Nädalavahetusel 10-11.06 sõideti kardispordi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp Aravetel. Sarnaselt eelmise võistlusega Raplas polnud ka seekord ilmataat armuline, vihma kallas kui oavarrest ning üllatusi erinevatesse võistlusklassides jagus omajagu.

Kui võistluspäev Aravetel algas kuiva raja ning mõningate üksikult langevate vihmapiiskadega ning ajasõitudes käidi enamikus klassides rajal kuiva ilma rehvidega. Tiheneva sajuga üha märjemaks muutuval rajal oli aga just eriti nooremate klasside sõitjail tegemist sõidujoone hoidmise ning rajal püsimisega.
Kui tänavust aastat alustati klassides Junior ja Senior kahe eri tootja mootoritega nn segaklassides, siis vahetult enne Aravete etappi võttis Eesti Kardiliidu üldkoosolek vastu otsuse, et adekvaatsema konkurentsi saavutamiseks võistlevad samas võistlusstardis edaspidi sama tootja mootorite ja rehvidega varustatud kardid.
Aravetel paduvihmas polnud sellel kõigel muidugi suuremat tähtsust, sest vahepeal veelompide alla mattunud rada ei võimaldanud võistlejail niikuinii oma võistlustehnika täit potensiaali ära kasutada.

Nõnda nagu Rotaxi klasside eelfinaalis ei jätnud teistele sõnaõigust Kairo Kivi (klass Senior), ei lasknud ka Kaspar Korjus (Senior) X30 sõidus teistel kaasa rääkida. Ainsad, kes näiliselt üldse liidrite konkurentsis püsisid, olid vastavates startides Mauris Põldma (Senior) ja Siim Leedmaa (Junior).

Finaal sõidus rajaolud muutusid vahepeal aina hullemaks ning lisaks pisematele lompidele voolasid üle asfaldilindi nüüd ka pisemat sorti jõed. Klassis X30 polnud kellelgi lootust saada vastu Korjusele, kes oli pidevalt u pool sekundit ringi peale konkurentidest kiirem. Ainus, kes aegade võrdluses võinuks Korjusele vastu seista, oli lõpuks 6. lõpetanud Jakob-Mattias Oja (klass Junior). Tema võimaluse röövis raja viimasesse kurvi pidurdamisel tehtud spinn. Robin Vaks (Senior) tõusis aga mööda Georg Marten Tintsest (Junior) ning lõpetas võistlussõidu Leedmaa järel üldarvestuse kolmanda kohaga.

 

Kaspar Korjus võitis klassis Senior, Siim Leedma oli teine ja Georg Martin Tintse kolmas klassis Junior!

Möödunud nädalavahetusel toimus Rapla kardirajal EMV II etapp.Klassis X30 Junior ja Senior võidusõit toimus ühisstardis Rotax Junior ja Rotax Senior sõitjatega.
X30 Junior klassis võitis Siim Leedmaa, teise koha saavutas Georg Martin Tintse ja kolmas oli Karl Kenneth Neuhaus. Absoluut arvestuses saavutasid klassi Junior X30 sõitjad teise, kolmanda, neljanda, kuuenda, üheksanda ja kümnenda koha. Marko Andreas Muru ja Jakob Mattias Oja kahjuks ei finiseerinud finaalsõidus. X30 Junior klassi finaalsõit toimus tugeva vihmaga. Vihm hakkas sadama täpselt enne starti ,aga ainult Matvejs Makushins Lätist (Rotax) võtis riski ja valis vihmarehvid siis kui rada oli veel kuiv. Loomulikult tuli talle võit lihtsalt, kuna konkurendid olid slick rehviga mitu sekundit ringiaegades aeglasemad.

Klassis X30 Senior võitis Kaspar Korjus,teine oli Robin Vaks ja kolmas Gregor Jeets. Ühdarvestuses oli Kaspar Korjus(X30) esimene, Kairo Kivi(Rotax) ja Mauris Põldmaa(Rotax)ees.
Järgmine EMV II etapp toimub 11.06.2016 Aravete kardirajal.

Tulemused saab näha siin: http://www.mylaps.com/en/events/1263987

 

 

 

Laupäeval 16.04 toimus Tabasalu kardirajal EMV esimene etapp.Esimest korda võistlesid Eestis võidusõitjad väga edukalt klassis X30 Junior ja X30 Senior. Klassis X30 Junior ja Senior võidusõit toimus ühisstardis Rotax Junior ja Rotax Senior sõitjatega aga eraldi punktide arvestuses.X30 mootorid näitasid ennast väga hästi,olid kiired ja vastupidavad.
X30 Junior klassis EMV 1 etapil osalesid 8 sõitjat ja etapi võidu sai Siim Leedmaa,teise koha saavutas Marko Andreas Muru ja kolmas oli Andreas Lootus. Absoluut arvestuses mitteametlikult klassis Junior neli esimest koha said X30 klassi sõitjad:Leedmaa,Muru,Lootus,Oja Rotax Junior sõitjate ees.
Klassis X30 Senior võitis Kaspar Korjus,teine oli Robin Vaks ja kolmas Gregor Jeets.
Järgmine EMV 2 etapp toimub 14.05.2016 Rapla kardirajal.

Foto:Tõnis Kirkk,Olga Keikova

 

 

 

16.12.2015. Aastal 2016 X30 kardisari stardib ka ametlikult Eesti Meistrivõistlustel, ning on esindatud klassis Junion ja Senior. 2016 hooaja kalender on koostatud selliselt, et ei kattu Soome kalendriga, mis tähendab, et Eesti võidusõitjal on võimalus osaleda Soome X30 Challenge võistlustel. Soome X30 Challenge saarjas on juba registreeritud 90 osalejaid !
Liituge, ning nautige kardisporti!

 

 

 

Aastal 2016 X30 kardiklass nüüd ka Eesti Meisti võistlustel! Uus ajastu on algamas!

 

kodulehed, veebilehed